تبلیغات
فریادزیرآب - تاسوعا و عاشورایی دیگر با اطلاحات

...خوش آمدید

نازنینم بی نهایت از حضورت خوشحالم! با تمام وجود می گم خوش اومدی و دوستت دارم! حرف زیادی واسه گفتن نیست جز اینکه : فریاده من شکایته یه روحه بیقراره روحه که خسته از همه زخمیه روزگاره


تاسوعا و عاشورایی دیگر با اطلاحات

باز هم محرم...

 

باز هم تاسوعا .....

 

باز هم عاشورا .........

 

عقیده ام توی این دو سال به هیچ عنوان تغییر نکرده ، هر چند که محکوم به بی دینی شدم و برخی از دوستان حسابی محکومم کردند اما امسال با سوژه ی جدیدی اومدم .

 

سوژه ای که نمی دونم چرا توی این 28 سال هیچ کس بهش توجهی نداشت و فکر نمی کرد که کار شرعی نباشه .

 

چند شب پیش در اخبار 21 شبکه یک دیدم که بسیاری از مراجع تقلید 120 ساله و الی ماشاالله !! مردم را از بلند کردن علامت های سنگین منع می کردند . در بازار این صنف با فروشندگان مصاحبه می شد و می گفتند که هر علامت حداقل در کمترین وزن 50 کیلوگرم هست و این آهن پاره ها هزینه ای میلیونی از 3 ، 4 میلیون بنا بر وزنش داراست .

 

هیچ کس فلسفه ی علامت و بلند کردنش در دسته های عزاداری رو نمی دانست و همه می گفتند بر حسب رسم و سنت که از پیش بوده این کار مذهبی انجام میشه و جالب این هست که این همه مردم بهش پارچه و لباس می بندند تا شفا بگیرند !! یعنی یک آهن پاره می تونه شفا بخش باشه .

 

نمیدونم چرا ( البته خوب میدونم چرا ؟) که امسال تمامی مراجع تقلید و ولی فقیه استفاده از علامت را در دسته های عزاداری ممنوع کردند و گفتند به جای پرداخت پول برای خرید این آهن پاره ها ، همین پول را به افراد نیازمند بدید و صرف امور ایتام و فقرا کنید و خودشون صراحتا استفاده از این وسیله را ممنوع اعلام کردند .

 

خوب میدونیم که این روزها مسئولین بدجوری از تجمع کردن مردم می هراسند که در غیر اینصورت براشون خیلی هم عالی بود تا مردم در خرافات و سنت گیر کنند و شفای خود را از همون آهن پاره ها بخواهند .

پس توی این 28 سال این فلسفه کجا بود ؟ مگه سنت نبود ؟

 

من از ابتدا هم با این دسته های عزاداری خصوصا در این چند سال اخیر که بیشتر به سرگرمی مردم تبدیل شده مخالف بودم و هستم و میگم با زدن تو سر خودمون کسی شفاعت ما رو نمی کنه اما برام جای بسی سوال هست که این همه سال چرا کسی منع نکرد ؟ به فکر ایتام نبود ؟ این همه ارکستر و خواننده و آهنگ های غیر دینی در هیئت ها چی بود ؟

 

میدونید !

 

مردم ایران باید یاد بگیرند که مثل امام حسین در برابر دشمن بایستند ، بدون علامت !!!!!!

 

بگذریم !

 

در این شب ها برنامه ای رو دیدم که عنوانش دقیق یادم نیست اما مربوط به تجدید بیعت نوزادان و حضرت علی اصغر بود !!

 

آقای مداحی که فقط و فقط روی ویبره بود و اشکی نداشت در حال خواندن بود ، مادران بچه های تا 2 سال خودشون رو در لباس های سبز رنگ پیچیده بودند از سر تا نوک پا .

 

طفلک برخی از بچه ها خواب بودند اون هم توی اون صدا و مداح و اکو ، چیزی حالیشون نمی شد که آخه .

حاضر نبودند خوابشون رو با هیچی عوض کنند . مداح بلند داد زد بچه هایی که بیدار هستند رو بگیرید در دستانتون و بالای سر خود بیارید ( باز آقای ویبره از مادرها بیشتر می فهمید که گفت اون هایی که بیدار هستند ) ، یه بچه ای که خواب خواب بود مادر بی مغزش آورد بالای سرش و مدام داشت طفل معصومی که خواب بود رو موج وار حرکت می داد . آخه که چی ؟

 

آخه اون طفل بیچاره چه میدونه علی اصغر کیه ؟ علی اکبر کیه ؟ عاشورا چیه ؟ فلسفه اش چیه ؟ اصلا معنی تجدید بیعت چیه ؟ همدردی با علی اضغر یعنی چی ؟

 

ای خدا ! ای خدا ! ای خدا که این روزها نمیشه تلویزیون رو روشن کرد !

 

این روزها که نمیشه پا در خیابان گذاشت !

 

این روزها که همه چیز فریاد زدنیه !

 

این هم پست 2 سال پیش !

 

 

 

 این هم ۲ پست در همین رابطه از سال گذشته

http://www.faryadzireab64.myblog.ir/1385/11/Default.aspx


[ به قلم : فرناز ] [ساعت : 03:01 ق.ظ ] [ موضوع : عمومی , ]
[ نظرات []] [لینک ثابت ] [ صفحه بالای ] [ نوشته شده در تاریخ : جمعه 28 دی 1386 ]


تبلیغات

محل درج تبلیغات شما

© استفاده از مطالب و تصاویر مندرج در این وبلاگ با اطلاع قبلی نویسنده آن بلامانع است
Copyright © 2006-2008 Lover Tanha Team Web Development, All rights reserved