تبلیغات
فریادزیرآب - بخونید و فریاد بزنید

...خوش آمدید

نازنینم بی نهایت از حضورت خوشحالم! با تمام وجود می گم خوش اومدی و دوستت دارم! حرف زیادی واسه گفتن نیست جز اینکه : فریاده من شکایته یه روحه بیقراره روحه که خسته از همه زخمیه روزگاره


بخونید و فریاد بزنید

بعضی وقت ها آدم مجبور میشه که فریاد بزنه ! گاهی اوقات فریاد از نون شب هم واجب تره !

دیروز که رفته بودم دانشگاه و داشتم از حوالی 7 تیر گذر می کردم ماشین های گشت ارشاد خیلی زیادی دیدم . حتی بیشتر از اوج بگیر و ببند های اوایل اردیبهشت . خیلی بی تفاوت از کنارشون گذشتم .

روز یکشنبه تا ساعت 8 شب کلاس داشتم .کلاس هم حوالی بهارشیراز هست . یکی از بچه ها خیلی دیر اومد سر کلاس و این طور که تعریف می کرد به این خاطر دیر رسیده بود که در میدون 7 تیر مشغول دیدن صحنه هنرنمایی ارشادی ها به کمک ضربات باتوم و زنجیر بوده ! خیلی جدی پیگیر قضیه نشدم اما امروز وقتی این مطلب را دیدم دلیل اون همه شلوغی دیروز رو هم متوجه شدم .

همین امروز صبح حوالی پل سیدخندان دختری رو دیدم با پوشش چادر که سایه چشم هاش بدتر از تابلوهای شب رنگ توی جاده ها بود . منتظر بود . آرایش خیلی غلیظی داشت اما خب مگه کسی میتونه به این خانم گیر بده ؟

نمیدونم وقتی به پایان این پست برسید چه احساسی خواهید داشت اما من گاهی به این باور میرسم که برای داشتن ایرانی آباد فقط الآن با مشکل بدحجابی مواجه هستیم !

مشکل تردد ماشین ها به صورت زوج و فرد ، سهمیه بندی بنزین و این همه سردرگمی و بلاتکلیفی ، مشکلات هسته ای ، اشتغال ، مسکن ، گرانی ، تورم و سرمایه هایی که داره به هدر میره و  ..........   همه مرتفع شده !

قبول دارم که بعضی از پوشش ها واقعا شایسته افرادی که نام تمدن آریایی را به یدک می کشند و ساکن مشرق زمین هستند نیست اما !!!!!!!!  این هم راهش نیست !!!!!!

از امروز قرار هست یک سری از مغازه ها با طرح لباس های شناسنامه دار کار خود را شروع کنند ! مانتوهایی که دست کمی از عبا نداره ! به قول خودشون زمانی بانوان ما برای همین مانتوهای عبایی خودشون را به آب و آتش می زدند تا از مد عقب نباشند . انقدر گشاد و بلند هست که شاید بتونه 3 یا 4 نفر هم اندام من رو توی یک مانتو خلاصه کنه !!! حالا با این کار همه چیز درست میشه ؟ قیچی ها ، چرخ های خیاطی ، سوزن و نخ رو هم تحریم کنید . چون ممکنه با کوتاه نمودن قد این مانتوها بشه 2 تا مانتو تولید کرد شاید هم 3 تا ، به لوازم خیاطی دستور بدید که فرمان نپذیرند . کنترل نامحسوس هم برای خیاط های خانگی و کاری قرار دهید تا مبادا خلاف عرف عمل کنند . به این امید که دیگه این مشکلات را نداشته باشیم .

مردم ، به ظاهر خاطیان را از دست مامورین فراری می دهند ! عجب ! از دست افرادی فراری می دهیمشون که ظاهرا باید حافظ و مدافع باشند ! شاید هم هستند !

 

 

كانون زنان ایرانی :تذكر ماموران نیروی انتظامی به دختران جوان در مورد بدحجابی باعث درگیری در میدان هفت تیر تهران شد.

امروز(یكشنبه) صبح و عصر در پی اجرای طرح مبارزه با بدحجابی تعدادی از ماموران وی‍ژه این طرح با دختران جوان درگیر شدند. به گفته شاهدان عینی، ماموران سعی در دستگیری و بازداشت این زنان داشتند و با مقاومت آنان چند تن از مردان حاضر در میدان هفت تیر نیز با ماموران به بحث پرداختند.

یكی از مغازه داران میدان هفت تیر در این باره گفت: "ماموران زن به سه دختر25 تا 30 ساله در باره حجابشان تذكر دادند، اما این تذكر با لحن تندی انجام گرفت كه باعث برانگیختن واكنش آنها شد.
یك پلیس زن سعی داشت با كشیدن دست یكی از دختران سعی در سوار كردن او به ماشین داشته باشد، اما او حاضر به سوار شدن نبود. مامور مرد هم با پای خود به ساق پای زن جوان زد. این ماجرا باعث دخالت مردم شد. این سه زن سرانجام توسط حاضران در میدان هفت تیر از صحنه خارج شدند و با یك ماشین سمند از صحنه دور شدند."

آنها در حالی سوار ماشین شدند كه لباس هایشان در جریان درگیری پاره شده بود و دیگر حجابی بر سر نداشتند.


یكی از رانندگان تاكسی خطی نیز در باره درگیری صبح در میدان هفت تیر گفت: "امروز صبح هم ماموران با رفتار تندی دختر جوانی را به دلیل بدحجابی كشان كشان سوار خودرو نیروی انتظامی كردند و با خود بردند. فریاد های این دختر جوان اعتراض های مردم را نیز برانگیخت."
به گفته او در درگیری بعد از ظهرمیان مردم و پلیس مادر و دختری كه از سوی ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند در حالی كه صورت خونیشان را به ماموران پلیس نشان می دادند در اعتراض به این نوع برخورد روسری خود را از سر برداشتند."

گفته می شود این مادر و دختر با موبایلشان مشغول فیلم برداری از برخورد خشن پلیس با زنان بودند.

لینک زیر را باز کنید تا عکسی که توسط یکی از شهروندان حاضر در صحنه و از طریق موبایل گرفته شده است را ببینید !!

http://irwomen.net/newsimages/Image(384).jpg 

girl-attacking.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


[ به قلم : فرناز ] [ساعت : 03:05 ق.ظ ] [ موضوع : عمومی , ]
[ نظرات []] [لینک ثابت ] [ صفحه بالای ] [ نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 1 خرداد 1386 ]


تبلیغات

محل درج تبلیغات شما

© استفاده از مطالب و تصاویر مندرج در این وبلاگ با اطلاع قبلی نویسنده آن بلامانع است
Copyright © 2006-2008 Lover Tanha Team Web Development, All rights reserved