تبلیغات
فریادزیرآب - اردیبهشت

...خوش آمدید

نازنینم بی نهایت از حضورت خوشحالم! با تمام وجود می گم خوش اومدی و دوستت دارم! حرف زیادی واسه گفتن نیست جز اینکه : فریاده من شکایته یه روحه بیقراره روحه که خسته از همه زخمیه روزگاره


اردیبهشت

این چند وقت تا اواخر تیرماه حسابی سرم شلوغه و فرصت نوشتن پیدا نخواهم کرد . امشب هم در نهایت خستگی که دیگه نمیشه از مغز انتظار همراهی داشت و به قول محمدرضا خان معروف ! فریز یا تبخیر شده به بقیه فعالیت ها پایان دادم و شروع به نوشتن کردم . چند پرده ی مختلف در ذهنم بود که در موردش فریاد بزنم ، چون تا مدتی فریاد کشیدن با مشکل کمبود وقت مواجه میشه اما میدونم پستم خیلی طولانی خواهد شد .

پس فریاد های خیابون انقلاب رو که حسابی برام سوژه ی فریاد بود به بعد موکول می کنم و میرم سر موضوع مهمتر این روزها !!

خب داریم به اردیبهشت ماه نزدیک میشیم . ماهی که 2 یا 3 سال هست که با زمزمه ی فرا رسیدنش ، با شنیدن نامش یاد مسائل جدید میفتیم .

و اون هم مساله ای نیست جز برخورد با بدحجابی !!!

سوژه ای که به بهانه ی آغاز فصل گرما و تغییر پوشش ها حسابی داغ میشه . خب امسال با افرادی که شلوار کوتاه به پا داشته باشند ، مانتوهای کوتاه و تنگ و کشی و شال هایی که به نام نوار معروفند و مو از جلو پشت آنها بیرون است داشته باشند برخورد میشه . مرحله ی اول تذکر ارشادی ! مرحله ی دوم تحویل به مقامات انتظامی و تماس با منازل جهت آوردن پوششی مناسب و مرحله ی سوم پرونده ی قضایی و ارجاع به دادسرا

طبق مقاله ای که امروز میخوندم نوشته بود مقامات مختلف به واحد اصتاف و مغازه ها هشدار جدی در این رابطه داده و اینکه اگر می خواهند متحمل ضرر نشوند از پوشش های مناسب جهت فروش استفاده کنند .

یادم میاد پارسال جلوی پارک هنرمندان واقع در خیابون ایرانشهر یک بنز خوشگل حامل 2 برادر و 2 خواهر بود که به منظور مبارزه با این امر انتخاب شده بودند . خواهر ها و برادرهای محترم توی ماشین گل می گفتند و گل میشنیدند .تازه یک فلاسک چای هم همراهشون بود .  پشت شیشه ی ماشین هم یک پارچه سفید نصب شده بود که با رنگ سبز حامل این پیام بود :

" هیچ پوششی بهتر از کفن نیست " !!!

سال گذشته چند روز اول این داستان یه ذره سفت و سخت خصوصا در مناطق شمالی تهران شدت گرفت و بعد از اون جناب دکتر که کمتر از یکسال بود بر مسند قدرت رسیده بودند طی پیامی فرمودند : " بانوان ما افراد فهیم و با شخصیتی هستند و این گونه برخوردها شایسته رفتار با زنان ایرانی نیست " .

کات -----  و این پایان ماجرا بود . این کار جز یک هدف چیز دیگری نبود و اون هم شیفته نمودن رییس جمهور در بین مردم . اما هیچ وقت به این فکر نکردیم که این طرح از کجا سر در آورد و اجرا شد که حالا دکتر فرشته ی نجات ما باشه ؟ سال گذشته تموم شد و رفت اما با امسال کار دارم . امروز فرمانده ناجا گفته بود اگر سال گذشته این طرح را اجرا نمی کردیم امسال پوشش ها از وضع فعلی بدتر بود !!! شاید رنگ های تیره ی امسال هم نتیجه ی برخورد سال گذشته هست !  اینجا بود که دچار دوگانگی شدم !

پارسال دکتر گفته بود زنان ما دارای فهم و شعور و ..... ( خلاصه کلی هندونه زیر بغل زدن )هستند و به همین خاطر دستور به لغو طرح اجرایی دادند اما آیا امسال بانوان ما همون افراد سال پیش نیستند ؟ یا اینکه از میزان شعور و فهم آن ها کاسته شده ؟

برخورد با مانکن ها !! به دلیل احقاق حق بانوان و اون حق هم چیزی نیست جز داشتن امنیت در اجتماع !!

اما آیا خانم های محجبه از لحاظ آرامش و امنیت و راحتی در جامعه هیچ کمبودی ندارند ؟ با جمع کردن این مانکن ها تمام متلک ها به صفر میرسه ؟ فساد و فحشا نابود میشه ؟

همیشه بر این باور بودم که اینگونه رفتارها هیچ گاه نتیجه ی مثبتی نداشته بلکه تنفر بیشتر و حریص تر شدن تنها ارمغان این نوع برخوردهاست . چرا در جوامع اروپایی ، آمریکایی و حتی ایران قبل از انقلاب این نوع پوشش ها نبوده و نیست ؟ چرا اگر در جوامع غیر اسلامی حتی اگر فردی با فجیع ترین وضع ممکن در کوچه و خیلبون قدم بگذاره هیچ کس اصلا متوجه حضور اون نمیشه ؟

یاد حرف آقای رفسنجانی در دیدار با جوانان که به منظور تبلیغ قبل از انتخابات ریاست جمهوری زد افتادم :

ایشون در پاسخ به سوال یکی از جوانان در مورد نظرش در رابطه با مد و لباس و رنگ گفت :

" فقط بی لباسی نباشه ! لباس باشه "

منتظر اجرای این طرح هستم تا ببینیم امسال چه کسی ریش گرو میذاره و پادرمیونی میکنه ؟ ضمنا باید دید میزان شعور و فهم ما چه میزان تغییر داشته ؟

 


[ به قلم : فرناز ] [ساعت : 02:04 ق.ظ ] [ موضوع : عمومی , ]
[ نظرات []] [لینک ثابت ] [ صفحه بالای ] [ نوشته شده در تاریخ : جمعه 31 فروردین 1386 ]


تبلیغات

محل درج تبلیغات شما

© استفاده از مطالب و تصاویر مندرج در این وبلاگ با اطلاع قبلی نویسنده آن بلامانع است
Copyright © 2006-2008 Lover Tanha Team Web Development, All rights reserved